);
Lista legalnych bukmacherów w Polsce
Tematem naszego tekstu będzie lista legalnych zakładów bukmacherskich w Polsce. Jeszcze nie tak dawno temat legalnych bukmacherów w Polsce był dość… dziwny. Mówiąc wprost — ludzie grali u zagranicznych bukmacherów niedysponujących licencją na udzielanie zakładów bukmacherskich w Polsce. Działo się tak, choć rzecz jasna takie podejście jest łamaniem prawa. Konkretnie od lipca 2017 roku wkroczyły

Tematem naszego tekstu będzie lista legalnych zakładów bukmacherskich w Polsce. Jeszcze nie tak dawno temat legalnych bukmacherów w Polsce był dość… dziwny. Mówiąc wprost — ludzie grali u zagranicznych bukmacherów niedysponujących licencją na udzielanie zakładów bukmacherskich w Polsce. Działo się tak, choć rzecz jasna takie podejście jest łamaniem prawa. Konkretnie od lipca 2017 roku wkroczyły w życie założenia nowej ustawy hazardowej. Przechodząc do faktów — wraz z początkiem lipca ubiegłego roku polscy dostawcy internetu zostali zmuszeni do tego, aby blokować strony zagranicznych bukmacherów nieposiadających licencji na udzielanie zakładów. Nawiasem mówiąc, kwestia tego blokowania nie przebiega tak, jak to być powinno, ale to temat, który nie do końca pasuje przy tym tekście.

Tak więc, jakie by to blokowanie nie było, jeżeli zagraniczny bukmacher nie ma wspomnianej licencji, grać u niego nie wolno. Przejdźmy teraz do tego, w jaki sposób wygląda legalne zakłady bukmacherskie w Polsce lista. Bez zbędnych wstępów, klient ma następujący wybór:

– STS

– Fortuna

– Totolotek

– forBET

– Milenium

– LvBet

– ETOTO

– Superbet

Jak widać, nie ma powodów do obaw, jeśli chodzi o dokonanie wyboru. Warto jednak podkreślić, że Superbet to nie jest legalny polski bukmacher. Mowa o rumuńskiej firmie bukmacherskiej, która pokazała, że otrzymanie polskiej licencji i legalna działalność w Polsce to nie jest rozwiązanie, które należy omijać. Nie można wykluczyć, że śladem Rumunów pójdą kolejne firmy. Gdyby tak się stało, nie ma co ukrywać, że w najlepszej sytuacji byliby klienci. Poza tym dobrze też zaznaczyć, iż nie każda firma zapewnia zakłady bukmacherskie online. Niemniej szczegóły na ten temat w następnej części tekstu.

Zakłady bukmacherskie online — gdzie możliwe?

Nadeszła pora, żebyśmy skupiliśmy się na tym, jak wygląda sytuacja z bukmacherami online. W końcu z pewnością niejedna osoba zastanawia się nad tym, jak wygląda lista, na której znajdą się legalni bukmacherzy online w Polsce. Zanim jednak przejdziemy do tej listy, wróćmy do poprzedniej. Była to lista firm bukmacherskich i najprawdopodobniej pomyśleliście (albo większość to zrobiła), iż wszystkie wymienione wcześniej działalności to legalni bukmacherzy online w Polsce. Tymczasem prawda na ten temat prezentuje się jednak inaczej. Wyjątkiem jest ostatnia na liście firma, czyli Superbet.

Otóż na ten moment działalność ta gwarantuje swoim klientom wyłącznie zakłady w punktach. Być może wydaje się to dziwne, gdyż jak wiadomo, zakłady online są popularniejsze, ale prawda jest taka, iż nie ma się czemu dziwić. Mówiąc wprost — jak już wiecie, aby działać legalnie w Polsce, konieczne jest otrzymanie licencji. Z tym że to otrzymanie licencji dotyczy zarówno zakładów zawieranych w punktach stacjonarnych, jak i internetowych (po prostu Superbet nie dostał jeszcze licencji na przyjmowanie zakładów przez internet). Niemniej zapewne jest to kwestia czasu.

Tak więc skoro wyjaśniliśmy, gdzie gra online jest legalna, pora powiedzieć o nielegalnym graniu. Nie będzie to jednak zachęcanie Państwa do tego, aby łamać prawo, będzie zupełnie odwrotnie. Niemniej, na początek cofnijmy się do 1 kwietnia 2017 roku. Mowa o dniu, w którym doszło do nowelizacji ustawy o grach losowych i ta nowelizacja naturalnie miała swoje cele. Można powiedzieć, chociażby o ochronie graczy, ograniczeniu szarej strefy i większych wpływach z tytułu podatków. Niewykluczone, że ochrona graczy mogła wydać się zaskakująca.

Jeżeli chodzi o szczegóły z nią związane, przez ochronę graczy należy rozumieć zabezpieczenie przed negatywnymi skutkami hazardu, niewypłacalnymi bukmacherami oraz kradzieżą danych osobowych. W związku z tym, że to już mamy wyjaśnione, możemy przejść do sedna, a jest nim tu łamanie prawa poprzez grę u nielegalnego bukmachera. Jako że mamy powiedzieć o karze, która grozi, obowiązkowe jest określenie przestępstwa, z jakim mamy do czynienia.

Jeżeli gramy u nielegalnego bukmachera to dopuszczamy się przestępstwa skarbowego, które jest zagrożone karą finansową. Na pewno trzeba też mieć świadomość tego, iż jeśli dojdzie do udowodnienia przestępstwa, nieodzowne będzie całkowite zwrócenie nielegalnych wygranych, dodatkowo w takim wypadku wygrane mają być niepomniejszone o kwotę podstawową. Myślicie, że to wszystko? Jeżeli tak, popełniacie ogromny błąd. Nie powiedzieliśmy jeszcze nic odnośnie do art. 107 kodeksu karnego skarbowego. W artykule tym znajdziemy informacje mówiące o tym, że uczestnictwo w nielegalnych zakładach wzajemnych na terenie Polski podlega grzywnie do 120 stawek dziennych. Z pewnością od razu niektórzy z Was zadali sobie pytanie, czym jest stawka dzienna? Bez zbędnych szczegółów — minimalna stawka dzienna wynosząca 1/30 najniższego krajowego wynagrodzenia to 70 zł. Biorąc to pod uwagę, maksymalna grzywna wynosi 8400 zł.

Naturalnie gra u nieodpowiednich firm to również konsekwencje dla Państwa. Kiedy gramy u legalnych bukmacherów wspieramy polski budżet (bez względu na to, czy wygramy, czy przegramy, odejmowane są pieniądze na podatek).

O czym należy pamiętać podczas gry u bukmachera?

Skoro wiemy już, jacy bukmacherzy są legalni nadeszła pora, aby powiedzieć coś o tym, jak grać. Dla kogoś, kto nigdy nie grał w zakładach bukmacherskich, wydawać się to może zaskakujące, ale na początku trzeba dobrze wygrać bukmachera. Otóż czy to bukmacher internetowy legalny, czy nawet nielegalny, kursy na konkretne zdarzenie to indywidualna sprawa każdej firmy. Mówiąc prostszym językiem — weźmy za przykład zbliżające się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Jak zapewne wiecie (a przynajmniej zdecydowana większość powinna wiedzieć) pierwszy mecz na tym turnieju zagramy z reprezentacją Senegalu. Bez względu na to, jaki przewidujemy rezultat, na początku wypadałoby zapoznać się z kursami poszczególnych bukmacherów. W ten sposób będziemy wiedzieć, gdzie mamy szansę na największą wygraną. Kiedy już wybór bukmachera jest za nami, przejdźmy do naszej reakcji po obstawionym wydarzeniu.

Można powiedzieć, że bez znaczenia na końcowy rezultat, jesteśmy narażeni na wpływ hazardu. Na pewno myślicie teraz, iż to mnie nie dotyczy, jestem osobą rozsądną, w razie przegrywania przestanę grać itd. Takie wymienianie może trwać naprawdę długo. Prawda jest jednak taka, że nikt nie chce być osobą uzależnioną od hazardu, ale uzależnienie od hazardu to podstępna choroba (jak każde uzależnienie). Jeżeli zależy Wam na konkretach, proszę bardzo — możliwości są dwie — wygrana albo przegrana. Przy wygranej pojawia się chęć szybkiego pomnożenia zysku natomiast, kiedy przegrywamy, nachodzi chęć szybkiego odrobienia strat. Niektórzy pewnie zapytają, co w takiej sytuacji radzić? Nie wydaje się, aby była jakaś złota metoda, każdy człowiek jest inny. Poza tym, jak zamierzamy grać w zakładach bukmacherskich dobrze narzucić sobie pewne limity.

Jeżeli chodzi o szczegóły z nimi związane, decyzja należy do Was (niemniej muszą to być jak najbardziej poważne limity). Weźmy sobie za przykład ilość pieniędzy, które miesięcznie możemy poświęcić na grę w zakładach bukmacherskich. Powiedzmy, ustalamy, że jest to 100 zł i po dwóch tygodnia grania te 100 zł jest przegrane. W takiej sytuacji bezwzględnie następną szansę dajemy sobie w kolejnym miesiącu. Nawiasem mówiąc, dobrze też, aby podobne limity miały miejsce w przypadku zwycięstw. Przykładowo — wygrywamy 100 zł to 50 zł, jest wypłacane na konto. W ten sposób nie odnieśliśmy się jeszcze do tego, co najważniejsze, czyli samo typowanie. Tylko, co tu jeszcze powiedzieć? Ewentualnie trzeba podkreślić tylko dwa fakty:

– nie należy sugerować się kursami

– powinniśmy zajmować się sportami na temat, których mamy pojęcie

Cóż, w zasadzie to byłoby na tyle, jeżeli chodzi o przygodę z zakładami bukmacherskimi. Naturalnie jest to jednak swego rodzaju skrót. Nie sposób powiedzieć o wszystkim, z czym związany jest każdy bukmacher internetowy legalny.

Konkurencja a oferty firm bukmacherskich

Na koniec czas powiedzieć o relacji, podczas której z jednej strony jest legalne zakłady bukmacherskie w Polsce lista, a z drugiej oferty poszczególnych firm. Mówiąc bardziej szczegółowo, chodzi o wpływ konkurencji. W końcu bez względu na branżę obowiązuje niepisana zasada, że przy dużej konkurencji w najlepszej sytuacji są klienci. Jeszcze dosłownie przed kilkoma momentami tematem było to, że legalni bukmacherzy internetowi w Polsce mają różne kursy (zresztą taka sytuacja ma miejsce nie tylko, jeżeli chodzi o polskich bukmacherach), a różne kursy to różne wygrane. Warto teraz jeszcze dodać do tego fakt, iż analogiczna sytuacja ma miejsce przy bonusach. U każdego bukmachera powinno się coś znaleźć i kwestia, która propozycja będzie nam najlepiej odpowiadać. Naturalnie wszyscy mamy prawo do własnych decyzji, ale czy jest coś lepszego niż bonus od depozytu?

Macie wątpliwości?

Gdyby były jakieś wątpliwości, zasady obowiązujące w przypadku bonusu od depozytu są bardzo proste. Bukmacher przyznaje nam bonus za samo założenie konta (jeśli propozycja jest w ofercie, cały czas nie zapominajcie, jak przedstawia się legalne zakłady bukmacherskie w Polsce lista). Co do innych bonusów, możliwości są praktycznie nieograniczone. Niemniej bez wątpienia warto podkreślić, że jest też coś takiego, jak bonus od depozytu. Bonus od depozytu najczęściej polega na tym, iż na koncie bonusowym znajdzie się 50 bądź 100% wpłaconej kwoty. Trzeba też się liczyć z tym, iż wysokość bonusu będzie w jakiś sposób ograniczona.

Oprócz bonusu od depozytu warto podkreślić też istnienie cashbacku. Słyszeliście, o czymś takim? Jeśli nie, od dziś pamiętajcie, że mowa o zakładzie bez ryzyka. Na pewno, są wśród Was osoby, które pomyślały o tym, że musi być jakiś haczyk. Niestety, jest haczyk. Przechodząc od razu do sedna, należy pamiętać, iż w przypadku przegranej pieniądze nie pojawią się na naszym depozycie. Znajdziemy je na koncie bonusowym (a bonus trzeba będzie obrócić, co może się udać, ale absolutnie nie musi). Na tym w zasadzie możemy zakończyć. W końcu tekst pokrótce odniósł się do wszystkiego, co ma znaczenie — legalne zakłady bukmacherskie w Polsce lista, kary za grę u nielegalnych bukmacherów, bonusy bukmacherskie i było też nieco na temat tego, jak grać. Już dosłownie na koniec — gdyby były jednak jakieś wątpliwości, w każdej firmie są konsultanci, którzy służą pomocą.

pozanj innych bukmacherów