);
O bukmacherach w Polsce – jak ich wybrać ?
O bukmacherach w Polsce mówi się naprawdę wiele. Co więcej, niejednokrotnie słyszymy fakty, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Dlaczego tak się dzieje? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale pewne jest to, iż w taki sposób utrwalane są stereotypy, a stereotypy to absolutnie nic dobrego. Weźmy sobie pod uwagę darmowe obstawianie meczy. Z

O bukmacherach w Polsce mówi się naprawdę wiele. Co więcej, niejednokrotnie słyszymy fakty, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Dlaczego tak się dzieje? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale pewne jest to, iż w taki sposób utrwalane są stereotypy, a stereotypy to absolutnie nic dobrego. Weźmy sobie pod uwagę darmowe obstawianie meczy. Z całą pewnością znajdzie się niejeden głos mówiący o tym, że darmowe obstawianie meczy nie jest możliwe. Prawda na ten temat prezentuje się jednak inaczej, czego dowodem jest bonus bez depozytu.

Bonus ten polega na tym, że w zamian za rejestrację konta otrzymujemy pieniądze. Z tym że pieniądze przyznane są w formie bonusu, a bonus trzeba obrócić (co nie zmienia faktu, iż możemy typować bez choćby minimalnego wkładu własnego). Na pewno są tacy, co zastanawiają się, jak często realny jest bonus bez depozytu. W tej kwestii nie ma zbyt dobrych wieści, Przede wszystkim należy podkreślić, że bonusu od depozytu nie znajdziemy w każdej firmie, a poza tym trzeba nastawić się, iż oferta będzie skierowana w stronę nowych klientów. Dlaczego tak się dzieje, nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Skoro powiedzieliśmy już sobie nieco na temat obstawiania, czas na dwa słowa dotyczące legalnych oraz nielegalnych bukmacherów. Zacznijmy od tego, jak przedstawia się lista legalnych bukmacherów:

– STS

– Fortuna

– Milenium

– Totolotek

– forBET

– ETOTO

– LvBet

– Superbet

Jak widać, zakłady bukmacherskie w Polsce to 8 firm, w niemal wszystkich możliwe jest obawianie przez internet oraz w punkcie. Wyjątkiem jest Superbet, który na razie nie oferuje zakładów przez internet. Warto też od razu powiedzieć, że jest to wyjątek także pod innym względem. Otóż Superbet to rumuński, a nie polski bukmacher. Można powiedzieć, że mowa o firmie, która przetarła szlak, jeżeli chodzi o zagranicznych bukmacherów w naszym kraju. Niemniej mimo wszystko nie ma jednak pewności, czy inni bukmacherzy pójdą taką samą drogą.

Każdą sytuację należy rozpatrywać w indywidualny sposób. Na temat nielegalnych bukmacherów przede wszystkim trzeba powiedzieć, że ich strony internetowe powinny być zablokowane (powinny, ale nie są). Naturalnie nie jest to przyzwolenie na łamanie prawa. Mówiąc wprost — gra u zagranicznych bukmacherów jest sprzeczna z artykułem 107 kodeksu karnego skarbowego. Artykuł ten mówi o tym, że osoba uczestnicząca w nielegalnych zakładach na terenie Polski może być ukarana grzywną odpowiadającą 120 stawkom dziennym. Ile to jest 120 stawek dziennych? Odpowiedź na to pytanie to 8400 zł. Nie mała grzywna więc jest możliwa.

Co zrobić, żeby wygrać w zakładach bukmacherskich?

Nie będzie kłamstwem, jeśli przyjmie się założenie, iż bardzo często pojawia się pytanie, jak obstawiać zakłady bukmacherskie żeby wygrać? Z pewnością zdecydowana większość z Was starała się znaleźć odpowiedź na to pytanie, ale tak naprawdę nie należy szukać na nie odpowiedzi. Niewykluczone, że zabrzmi to dziwnie, ale trzeba skupić się wyłącznie na pytaniu. Przede wszystkim obstawianie w zakładach bukmacherskich to zawsze jest mniejsze lub większe ryzyko, nie ma wyjątku od tego tematu.

Niemniej to nie oznacza jednak tego, że nie pojawiają się systemy grania. Jednym z nich jest płaska stawka. Jeżeli zakłady bukmacherskie dotychczas były dla Ciebie tajemnicą, wiedz, że płaska stawka to dobre rozwiązanie w przypadku nowych graczy. Dobrze też wiedzieć, iż system ten jest najpopularniejszy i jednocześnie najłatwiej. Cechą charakterystyczną takiego systemu jest gra za taką samą stawkę. Oprócz tego należy się jeszcze wyróżnić dwa fakty:

– pojedynczy zakład nie powinien przekraczać 2-5% budżetu na grę

– w celu zmniejszenia inwestowanych kwot dochodzi do stosowania przedziałów kursowych

Warto na koniec jeszcze dodać, że zaletą tego rozwiązania jest niewielkie ryzyko bankructwa, a wadą małe zyski. Dla tych, którzy nie dali się przekonać do płaskiej stawki, kolejny system. Tym razem będzie to stawkowanie procentowe. Podobnie jak w przypadku płaskiej stawki — sposób polecany dla początkujących graczy.

Opis stawkowania procentowego zacznijmy od tego, że wymagane jest większe skupienie na posiadanym kapitalne. Większe skupienie związane jest z tym, iż podczas wygrywania stawki rosną, a przy przegrywaniu jest odwrotnie. Co do kapitału, tu sytuacja wygląda tak, iż stawka zakładu nie powinna przekroczyć 2%. Można powiedzieć, że w ten sposób zostało już tylko odnieść się do zalet i wad. Poza systemem sprzyjającym dla nowych graczy, stawki są wyższe niż w poprzednim przykładzie oraz ponownie należy powiedzieć o niewielkim ryzyku bankructwa.

Tym razie pora poruszyć temat tego, jak przedstawia się oferta bukmacherska. Tak więc oferta bukmacherska to na pewno bardzo szeroki temat. Kto wie, czy czasem nawet nie na tyle szeroki, iż pojawiają się problemy (chodzi rzecz jasna o obstawianie zakładów). Krótkie ogłoszenie — podczas grania w zakładach bukmacherskich nie kombinujcie z zawieranymi zakładami. Naturalnie to nie jest tak, że zakłady bukmacherskie w Polsce stanowią wyjątek.

Zakłady bukmacherskie w Polsce dowodzą temu, co mamy za granicą. Dodatkowo oferta bukmacherska to temat, na który trzeba też spojrzeć z innej strony. Konkretnie chodzi o promocje. W każdej firmie znajdziemy jakieś promocje, ale promocje bywają mniej lub bardziej interesujące. Kluczowe jest to, aby promocja była z naszego punktu widzenia interesująca. Gdyby interesowały Was konkrety, bez wątpienia niejednokrotnie spotykany jest cashback. Jeśli macie jakąś wiedzę o nim, zapewne powiecie, że to zakład bez ryzyka. Prawda jest jednak taka, że pewne ryzyko istnieje, ale wszystko po kolei. Zacznijmy od tego, że jeśli w ofercie bukmachera jest cashback, w razie przegranego zakładu pieniądze wracają na konto bonusowe (a bonusu nie da się wypłacić, konieczny jest obrót).

Poza tym zwrot pieniędzy najprawdopodobniej realny jest tylko do ustalonej sumy. Inne przykład promocji to bonus bez depozytu oraz bonus z depozytem. Na początek bonus od depozytu, czyli prostsza sytuacja. W przypadku tego bonusu sytuacja wygląda tak, że klient dostaje bonus w zamian za rejestrację. Jeśli jakaś firma oferuje taki bonus, nie wolno nastawiać się na wysoką kwotę. Co innego w przypadku bonusu od depozytu, ale tam jest ryzyko.

W dużym uproszczeniu można stwierdzić, że bonus od depozytu to sytuacja, kiedy dostajemy na konto bonusowe 100 lub 50% tego, co jest na depozycie. Patrząc na szczegóły, powinny „pojawić się” dwa warunki — jeden z nich dotyczący obrotu depozytem, a drugi określający maksymalny bonus. Niemniej na pewno niejedna osoba powinna być zadowolona. Gdybyście byli zainteresowani szczegółami danej oferty bukmacherskiej, wydaje się, że opcja jest tylko jedna, ta opcja to zapoznanie się z poszczególnymi stronami. W tekście wymieniliśmy już nazwy legalnie działających bukmacherów i znalezienie stron internetowych tych firm nie powinno być choćby najmniejszym kłopotem.

Doładowanie konta przez telefon

W ostatniej części tekstu tematem będzie bukmacher sms (ale nie tylko). Nie wolno wykluczyć sytuacji, w której jesteśmy poza domem, na koncie u bukmachera nie ma pieniędzy, a koniecznie chcielibyśmy coś obstawić. W takim wypadku bardzo dobrym rozwiązaniem jest wspomniany bukmacher sms. Jest tylko jeden warunek — musimy mieć jakieś pieniądze na koncie, nawet niekoniecznie bankowym. Wszystko zależy od konkretniej firmy, ale może zdarzyć się tak, że pieniądze będą mogły być pobrane ze Skrilla, czy Netellera. Trzeba sobie wyraźnie powiedzieć, iż w obecnych czasach zakłady bukmacherskie dbają o klienta dosłownie na każdym kroku. Warto także dodać, że gdyby były jakieś problemy, wszędzie można liczyć na fachową pomoc, klient nie jest pozostawiany sam sobie. Na tym ta kwestia może już zostać zakończona, powiedzmy sobie teraz o dokonaniu wyboru bukmachera (jest to ważny temat, a skupiliśmy się na innych kwestiach).

Wybór bukmachera oraz uzależnienie od hazardu

Czym należy się kierować, kiedy interesując nas zakłady bukmacherskie w Polsce? Na pewno odpowiedzi na to pytanie będą różne i w zasadzie nie ma się czemu dziwić. Do wyboru mamy 8 firm, każda jest inna i każda ma jakichś klientów. Naturalnie zdarza się także tak, iż niektóre osoby są klientami w więcej niż jednym miejscu. Biorąc to wszystko pod uwagę, konieczne jest odpowiednie zdefiniowanie oczekiwań. Być może większość z Was powie, że określenie własnych oczekiwań jest banalnym zadaniem, ale prawda może być inna. Gdybyście potrzebowali wskazówek, przede wszystkim wypada zwrócić uwagę na kursy u bukmacherów. W końcu dobrze, aby przy trafnych przewidywaniach nagroda była jak największa.

Jeśli jednak nie zależy nam na najwyższych kursach, a przykładowo liczy się dobra zabawa, wtedy możemy zwrócić uwagę na to, jak wygląda strona. Czasem jest tak, że jakaś strona nam po prostu nie pasuje, od samego początku. W takim razie dobrze też dowiedzieć się, czy strona funkcjonuje bez problemu (oczywiście te dwa przykłady mogą również łączyć się z ciekawą ofertą, wszystko jest realne).

Na koniec kilka słów dla tematu, który jest niezwykle ważny i ma związek z zakładami bukmacherskimi. Mówiąc wprost — chodzi o uzależnienie od hazardu. Temat ten jest przez wiele osób lekceważony, a tak być nie może. Zresztą bukmacherzy również przypominają o tym, iż hazard może uzależnić. Czy jest jakaś złota zasada, co do ochrony przed uzależnieniem?

Zdania najprawdopodobniej są na ten temat podzielone. Niemniej mimo tego warto zastanowić się nad prywatnymi limitami. Jeżeli narzucimy na siebie odpowiednie ograniczenia bankructwo ani uzależnienie od hazardu nie powinno stanowić dla nas zagrożenia. Nie ma co ukrywać, że limity to temat, do którego można podejść na różne sposoby. Przy hazardzie jednak wydaje się, że wystarczy zadbanie o dwie sprawy. Te dwie sprawy to ilość czasu poświęcanego na zakłady bukmacherskie oraz ilość pieniędzy poświęcanych na zakłady bukmacherskie.

Nie było mowy wprost, ale naturalnie ustanowione ograniczenia muszą być nienaruszalne, tylko wtedy odpowiednio spełnią swoje zadanie. W zasadzie na tym zakończmy uzależnienie od hazardu, szersze poruszanie tej kwestii jest raczej zbędne, wielokrotnie słychać, kiedy ludzie zmagają się z tym uzależnieniem. Celem było przypomnienie o istnieniu takiego uzależnienia i to się udało.

pozanj innych bukmacherów