);
Obstawianie Ligi Mistrzów
Ani się nie obejrzeliśmy, a faza grupowa ligi mistrzów zakończyła się. Już na tym etapie nie brakowało niespodzianek. Do fazy pucharowej nie awansował jeden z faworytów – ubiegłoroczny półfinalista – Atletico Madryt, a ostatnie miejsce w swej grupie zajął czarny koń tegorocznego turnieju – AS Monaco. Mimo takiego obrotu spraw i wielu nieprzewidzianych wydarzeń zakłady

Ani się nie obejrzeliśmy, a faza grupowa ligi mistrzów zakończyła się. Już na tym etapie nie brakowało niespodzianek. Do fazy pucharowej nie awansował jeden z faworytów – ubiegłoroczny półfinalista – Atletico Madryt, a ostatnie miejsce w swej grupie zajął czarny koń tegorocznego turnieju – AS Monaco. Mimo takiego obrotu spraw i wielu nieprzewidzianych wydarzeń zakłady bukmacherskie wciąż mają się dobrze i prężnie działają. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Dlaczego Liga mistrzów cieszy się tak ogromną popularnością typujących? Czy warto obstawiać wyniki spotkań w ramach Champions League? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Słów kilka o Lidze Mistrzów.

Tytułowy turniej to międzynarodowe – europejskie rozgrywki klubowe w piłce nożnej, które powstały z inicjatywy UEFA w roku 1992. Stanowią one kontynuację Pucharu Europy Mistrzów Krajowych zwanego potocznie Pucharem Mistrzów. W opinii ekspertów są to obecnie najbardziej prestiżowe rozgrywki klubowe w piłce nożnej mężczyzn na świecie. Kwalifikację do turnieju głównego w którym biorą udział 32 drużyny można uzyskać na kilka sposobów. Najbardziej prestiżowe ligi krajowe mają zagwarantowaną określoną ilość miejsc od pierwszego do maksymalnie czwartego, które to zapewniają udział w rozgrywkach bez kwalifikacji. W przypadku mniej prestiżowych lig mistrzowie rozgrywek krajowych muszą przejść kilka szczebli kwalifikacji, które pozwolą zapewnić im udział w tych jakże ważnych dla futbolu rozgrywkach. Najwięcej razy w historii rozgrywek Champions League tryumfował hiszpański zespół – Real Madryt. Ostatnie dwie edycje również padły łupem „Królewskich”. Czy to dostateczny powód, by obstawiać końcowe zakłady właśnie na tę drużynę? Niczego nie da się przewidzieć, ale można posiłkować się kilkoma sprawdzonymi metodami, które zwiększą rachunek prawdopodobieństwa.

W jaki sposób obstawiać mecze ligi mistrzów?

Zanim odpowiemy na pytanie jak skutecznie obstawiać wyniki spotkań w ramach ligi mistrzów warto nazwać poszczególne znaczenia, które można spotkać w każdej firmie bukmacherskiej. Oto one :

1 – typujesz jako zwycięzcę gospodarza meczu lub zawodnika, który jest wymieniony jako pierwszy
X – typujesz remis w danym meczu
2 – typujesz zwycięstwo gościa meczu wymienionego na drugim miejscu
1X – wariant typu z podpórką – typujesz zwycięstwo gospodarzy lub remis, przegrana następuje wyłącznie wtedy, gdy wygra zespół gości.
X2 – wariant typu z podpórką – typujesz zwycięstwo gości lub remis
12 – typujesz wygraną gospodarzy lub gości. Jeśli padnie remis to Twój zakład przepada.

Istnieją jeszcze inne formy zakładów – nieco mniej popularne w naszym kraju, ale coraz bardziej zyskujące na sile m.in. w Azji. Przykładem takiego zakładu bukmacherskiego jest tzw. handicap. Celem wprowadzenie tego wariantu zakładów było wyrównanie kursów obu teamów, zwłaszcza, gdy jedna z drużyn jest absolutnym faworytem. Intrygującym zabiegiem jest opcja +1 oraz -1. Polega ona na tym, że faworytowi odejmujemy jedną bramkę na starcie, bądź dodajemy ją drużynie słabszej. Innym przykładem jest wariant typu under/over. W futbolu będzie to suma strzelonych przez obie drużyny bramek w meczu. Oto przykłady innych rozwiązań owego wariantu :

Typ under 2,5 (< 2,5) – w meczu ilość goli nie będzie większa od 2. Czyli w sytuacji, gdy mecz skończy się 1:1, postawiony przez nas zakład wygrywa – przy wyniku. 2:1 tracimy zainwestowane środki.
Typ over 2,5 (> 2,5) – w meczu piłkarskim ilość goli będzie większa od 2. Gdy ilość goli jest równa bądź też mniejsza od 2 mamy do czynienia z przegraną.

Do mniej popularnych rodzajów zakładów możemy zaliczyć ponadto :

– dokładny wynik

– pierwszy strzelec bramki

– ostatni strzelec bramki

– wynik po pierwszej połowie

– wynik całości spotkania

– zakłady specjalne

Skuteczne metody na obstawianie meczów LM.

Typy ligi mistrzów na dziś – to jedna z najpopularniejszych fraz wpisywanych do wyszukiwarki internetowej w dni w których rozgrywane są mecze tych prestiżowych rozgrywek. Wielu typujących stawia na mecze tej rangi w związku ze znajomością najpopularniejszych drużyn. Oczywistym jest fakt, iż tryumfator ostatnich dwóch edycji – Real Madryt będzie mieć większe szanse od aktualnego mistrza Kazachstanu i w zasadzie nie potrzeba do tego żadnej spektakularnej wiedzy. Problem w tym, że kursy bywają w takich meczach bardzo niskie, w związku z czym w formie jednego kuponu są one najzwyczajniej w świecie nieopłacalne. Na szczęście istnieje kilka skutecznych metod na zwiększenie rachunku prawdopodobieństwa, a tym samym wyższą wygraną. Aby realnie ocenić możliwości danej drużyny należy wziąć pod uwagę następujące kryteria :

– aktualna forma teamu

– średnia oraz mediana z 5 ostatnich meczów

– miejsce rozgrywania meczu – dom/wyjazd

– kontuzje oraz absencje poszczególnych zawodników

– forma zawodników kluczowych

Biorąc pod uwagę kryteria szansa na wytypowanie zwycięscy wzrasta o 2%, co w przypadku gier losowych jest procentem dużym, zwłaszcza gdy mamy do czynienia ze sportami drużynowymi, które znacznie częściej bywają nieprzewidywalne. Z drugiej strony należy wziąć pod uwagę fakt, iż typy lm mogą być na pozór tzw. pewniakami, jednak w praktyce może się okazać zgoła odmiennie. Wszystko przez rangę rozgrywek – jej prestiż sprawia, że wielokroć mamy do czynienia z niespodziankami. Szczegółowa wiedza dotycząca zespołów to nie wszystko, liczy się także praktyka i doświadczenie. W tej kwestii nieopisaną pomoc mogą przynieść typowania ekspertów, którym doświadczenia i wiedzy praktycznej – a także tej zakulisowej odmówić nie wolno. Wiele internetowych portali udostępnia opinie ekspertów co nader często znajduje odzwierciedlenie w obstawianiu zakładów przez klientów. Aby wiedzieć co na temat meczów ligi mistrzów uważają eksperci warto skorzystać z wyszukiwarki internetowej i wpisać do niej frazę – liga mistrzów typy ekspertów. Te cenne informacje z pewnością zwiększą szanse na wygraną. Warto pamiętać, że wytrawni gracze nie kierują się intuicją – tak jak w zwyczaju mają to początkujący romantycy futbolu, a raczej chłodno kalkulują i prowadzą skrupulatne analizy. Matematyczne podejście ma związek głównie z dziedziną statystyki, to ona pozwala osiągnąć najwyższy rachunek prawdopodobieństwa. Cała reszta to kwestia odrobiny szczęścia.

Warto pamiętać o zasadach gry.

Bynajmniej nie chodzi tu o regulamin rozgrywek, tudzież przepisy sędziowskie. Chodzi o regulaminy jakie dotyczą poszczególnych marek bukmacherskich. Na wierchuszce przepisów znajduje się ustawa hazardowa. Określa ona jasno przepisy prawne, którym podlegają firmy bukmacherskie w naszym kraju. W 2017 roku nastąpiła nowelizacja, która znacznie obostrzyła przepisy i regulacje prawne. Od wejścia ustawy w życie zablokowano wszystkie nielegalnie działające firmy bukmacherskie w naszym kraju. Na chwilę obecną istnieje tylko 7 oficjalnych marek, które uzyskały licencję od Ministerstwa Finansów. Koszt tej licencji wynosi 480tys złotych, ale skutecznie podwyższa bezpieczeństwo osób typujących. Niestety nie jest to całkowite rozwiązanie problemów, a wszystko za sprawą Internetu. To w nim funkcjonuje wiele firm bukmacherskich spoza granic, które wzbudzają mówiąc delikatnie – średnie zaufanie. Mimo to, wielu użytkowników korzysta z tej alternatywy sugerując się wyłącznie wysokością kursów, co w ostatecznym rozrachunku może doprowadzić do zrujnowania budżetu. Skoro już jesteśmy przy regulaminach wewnętrznych firm bukmacherskich warto odnotować wspólne punkty co do przepisów, które od lat nie ulegają zmianom. Do najważniejszych zaliczamy :

– obstawiać zakłady mogą tylko osoby pełnoletnie

– nie mogą obstawiać zakładów osoby z odgórnym zakazem

– dane osobowe osób obstawiających są zastrzeżone

– wysokość potencjalnej wygranej jest zastrzeżona dla osób trzecich

– ewentualne porażki również są zastrzeżone dla osób trzecich

W poszczególnych regulaminach występują także różnice polegające przede wszystkim na gratyfikacjach. Wiele firm bukmacherskich w sieci przygotowało specjalne oferty mające na celu przyciągnięcie klientów. Poza licznymi rabatami, promocjami i zniżkami istnieje wiele bonusów takich jak 100zł na start, tudzież darmowy zestaw kuponów. Wszystko to sprawia, że konkurencja rośnie, a oferty stają się coraz lepsze. Biorąc pod uwagę ten czynnik – internetowe firmy bukmacherskie mają znacznie większą przewagę w pozyskiwaniu klientów.

Słownik zwrotów z branży bukmacherskiej.

Na forach internetowych związanych z branżami bukmacherskimi użytkownicy posługują się wieloma skrótami oraz nazwami zwyczajowymi. Aby posiąść odpowiedni materiał do analizy oraz zwiększyć szansę na wygraną warto zapamiętać znaczenia podstawowych haseł. Oto te najbardziej użyteczne :

-Singiel – zakład pojedynczy

– Akumulator – zakład akumulowany

– Dubel – zakład podwójny

– Tripel – zakład potrójny

– H2H – Head to Head – zakład z obstawieniem wygranej na jednego z dwóch zawodników

– Cashback- zakład bez ryzyka

– Freebet – bonus od firmy bukmacherskiej – darmowe środki

Podsumowanie oraz wnioski.

Liga mistrzów to jeden z najbardziej obleganych turniejów nie tylko przez kibiców, ale także przez bukmacherów i osoby typujące. Prestiż oraz wysoki poziom rozgrywek sprawia, że przewidywalność nie jest wysoka, zaś ryzyko spore. Stąd zawyżona cena wielu kursów, która sprawia, że można wygrać pokaźne kwoty. Nie należy przy tym zapominać o skutecznych metodach obstawiania oraz rodzajach zakładów, które w przypadku tych rozgrywek mogą mieć znaczenie kluczowe. Pozostaje mieć nadzieję, że wygrane będą jak najwyższe, a piłkarskich emocji na najwyższym poziomie nie zabraknie zarówno dla zwykłych kibiców, jak i dla osób obstawiających.

 

 

 

pozanj innych bukmacherów