);
Obstawianie piłki nożnej
Obstawianie meczy przez Internet to przede wszystkim zaoszczędzenie czasu, a co za tym idzie – pieniędzy. Owa forma zyskuje na popularności także ze względu na konkurencyjne kursy, które nierzadko są bardziej atrakcyjne i opłacalne od tych, które możemy zaobserwować w stałych – fizycznych punktach. Sieć jest także bardziej sprzyjająca jeśli chodzi o obsługę – posiada

Obstawianie meczy przez Internet to przede wszystkim zaoszczędzenie czasu, a co za tym idzie – pieniędzy. Owa forma zyskuje na popularności także ze względu na konkurencyjne kursy, które nierzadko są bardziej atrakcyjne i opłacalne od tych, które możemy zaobserwować w stałych – fizycznych punktach. Sieć jest także bardziej sprzyjająca jeśli chodzi o obsługę – posiada więcej możliwości, zaś sam system obstawiania w większości przypadków jest uproszczony. Czy warto obstawiać mecze przez Internet? Jakie wady oraz zalety posiada wirtualne obstawianie? Jakimi kryteriami warto kierować się podczas wyboru bukmachera? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Zakład bukmacherski – co to?

Zanim przejdziemy do odpowiedzi na pytania postawione we wstępie i opiszemy proces obstawiania meczy przez Internet, warto na początku wyjaśnić czym tak naprawdę są zakłady bukmacherskie. Zgodnie z oficjalną definicją zakłady bukmacherskie są rodzajem zakładów losowych, których celem jest przewidzenie wyniku spotkania sportowego. Tego rodzaju zakłady przyjmowane są przez osobą zwaną bukmacherem, tudzież jak w większości przypadków – firmy bukmacherskie. Istnieje wiele rodzajów zakładów dotyczących meczy, a do najpopularniejszych należą m.in. :

– wynik meczu

– wynik meczu do połowy

– liczba zdobytych bramek

– nazwiska strzelców bramek

– minuty w których padną bramki

W ostatnim czasie w modzie są zakłady zwane handicapami. Tego rodzaju zakłady polegają na tym, iż należy wytypować zwycięzcę, bądź ewentualny remis z uwzględnieniem, że jedna z drużyn, bądź też jeden z zawodników otrzymuje określoną – bonusową liczbę punków. Rzecz jasna najczęściej są to drużyny słabsze, dzięki czemu szansa na wyższą wygraną jest większa. Coraz większą popularnością cieszą się również zakłady akumulacyjne opiewające w fuzję pojedynczych zakładów poszczególnych meczy. Tego typu zakład jest wygrany wyłącznie w przypadku wszystkich pozytywnych wyników. W takiej sytuacji wygrana jest znacznie pokaźniejsza, niż w przypadku zawierania pojedynczych zakładów na kuponach. Większe jest również ryzyko. Obstawianie przez Internet niesie ze sobą wiele możliwości, ale niestety istnieje także kilka wad owej alternatywy. Jakie wady oraz zalety warto wyróżnić w przypadku zawierania tego rodzaju – wirtualnych zakładów?

Wady oraz zalety obstawiania meczy w sieci.

Podczas dokonywania wyboru zakładu bukmacherskiego podstawowe znaczenie nie powinna mieć wysokość poszczególnych kursów – jest to kryterium ważne, ale drugorzędne. Pierwszym kryterium powinna być legalność danego zakładu. Wiele firm na terenie naszego kraju, a także Europy działa niezupełnie w zgodzie z prawem. Przepisy dotyczące działalności oraz funkcjonowania firm bukmacherskich zostały uwzględnione w specjalnej ustawie hazardowej powstałej w roku 2009. W roku 2016 natomiast ustawa ta uległa nowelizacji. Zaledwie pół roku po tym nastąpił przełomowy moment, bowiem wszystkie nielegalnie działające zakłady bukmacherskie zostały zablokowane – obowiązek ten spoczywał głównie na dostawcach Internetu. O legalności danej marki świadczy licencja wydawana przez Ministerstwo Finansów. To niewątpliwie spora strata dla większości tego typu firm, bowiem został nałożony na nie podatek obrotowy w wysokości 12%. Spory jest także koszt uzyskania takiej licencji – na chwilę obecną wynosi on 480tys złotych. Na tę chwilę w sieci działa 7 legalnych zakładów bukmacherskich.

Niestety – internauci mogą korzystać przy pomocy sieci także z zakładów zagranicznych w których nie brakuje matactw natury prawnej. Wówczas istnieje spore ryzyko oszustwa, które w obecnych warunkach prawnych może być nawet niemożliwie do udowodnienia. Takie ryzyko nie występuje nie tylko w zakładach stacjonarnych, które są zobligowane do posiadania wielu pozwoleń, ale także w przypadku wspomnianych już firm legalnie działających w Internecie. Jednym z walorów internetowej formy obstawiania jest obstawianie meczy live, co z przyczyn fizycznych i logistycznych jest niemożliwe jeśli chodzi o zakłady stacjonarne. Tego rodzaju możliwości zdecydowanie należy zapisać na plus działań wirtualnych, jednak warto podkreślić, iż pod uwagę przez zainteresowanych brane są także kursy, a raczej ich wysokość. O ile wysokość kursów różni się nieznacznie w przypadku zakładu pojedynczego, o tyle w przypadku zawarcia kilku w ramach jednego kuponu różnice mogą być diametralne. W tego typu sytuacjach korzyści przemawiają za internetową formą obstawiania. Kursy są bardziej atrakcyjne, zaś sam proces zakładu prostszy i szybszy. Zanim jednak dokonamy ostatecznego wyboru warto zajrzeć do statystyk.

Obstawianie meczy w Internecie – liczby nie kłamią.

Aby ukazać podstawowe statystki dotyczące wyników meczy warto odwołać się do nader ciekawej publikacji I. Jóźwiaka oraz Ł. Łoziuka. Z badań obu panów wynika, iż prawdopodobieństwo zakończenia spotkania sportowego wynikiem remisowym nie jest jednakowa na przestrzeni całego sezonu. Wynika to z analizy statystycznej. Aby wykazać algorytm należy posłużyć się przykładem sezonu piłkarskiego. Ze statystyk wynika jednoznacznie, iż ilość remisów jest znacznie bardziej prawdopodobna w środku sezonu, niż na jego początku oraz końcu. Prawdopodobieństwo tego, że w środku sezonu padnie remis wynosi aż 4 punkty procentowe. Czteroprocentowa różnica prawdopodobieństwa remisu daje nam informacje o powiększonej wartości oczekiwanego zysku z zakładu w środku sezonu, od tych występujących w innych jego fragmentach. Przy obliczaniu prawdopodobieństw poza okresem sezonu pod uwagę należy wziąć także formę drużyny. Tę obliczamy na podstawie ostatnich kilku meczy. W ramach przykładu weźmy 5 ostatnich spotkań drużyny X. Jej analiza statystyczna ukazuje, iż zachodzi korelacja pomiędzy wynikiem spotkania, a wynikami osiągniętymi przez drużynę w meczach poprzednich. Jeśli ostatni z meczy był remisowy, to szanse na kolejny rezultat remisowy w meczu najbliższym wynoszą 2%. Oczywiście jest to czysta matematyka, co nie zmienia faktu, że w podejmowaniu zakładu warto wziąć pod uwagę dwa fundamentalne kryteria :

– okres sezonu

– forma drużyny

– miejsce rozgrywania spotkań (dom/wyjazd)

Wiemy już czym warto kierować się podczas wyboru zakładu bukmacherskiego oraz jakie – żelazne kryteria odgrywają kluczową rolę w trakcie obstawiania. Pozostaje pytanie – jak wygląda obstawianie meczy piłki nożnej w sieci…

W jaki sposób obstawiać mecze piłki nożnej w Internecie?

Piłka nożna to zdecydowanie najpopularniejsza i najbardziej powszechna dyscyplina do obstawiania zakładów nie tylko w naszym kraju, ale na przestrzeni całego globu. To właśnie w przypadku tej dyscypliny mamy do czynienia z największą ilością rodzajów oraz wariantów zakładów bukmacherskich. Ich potencjał jest w tym przypadku ogromny – począwszy od klasycznych 1X2, poprzez over/under i wspomniane handicapy kończąc na obocznych takich jak ilość kartek, rzutów rożnych, czy nazwiska strzelców bramek. Jeśli chodzi stricte o piłkę nożną, która w gwoli przypomnienia jest sportem drużynowym warto wziąć pod uwagę jeszcze jedno kryterium, mianowicie – ewentualne kontuzje i urazy. W momencie, gdy dotykają one któregoś z kluczowych zawodników szanse na powodzenie reszty drużyny diametralnie maleją. W jaki sposób obstawiać zakłady dotyczące piłki nożnej w sieci? Odpowiedź jest banalna i warto opisać ją na postawie kilku klarownych etapów. Oto one :

– rejestracja w danej firmie bukmacherskiej

– wpłata depozytu

– zalogowanie na koncie gracza

– przejście do interfejsu pt. zakłady sportowe

– obstawienie wybranych zakładów

-zatwierdzenie decyzji

Warto w tym miejscu wspomnieć o kolejnej zalecie wynikającej z obstawiania zakładów bukmacherskich w Internecie. Mianowicie jest nią spora liczba wszelkich gratyfikacji w postaci bonusów, rabatów, promocji oraz innych rodzajów zniżek. Coraz większa liczba marek oferuje darmowe zakłady po dokonaniu rejestracji. W celu zapoznania się ze szczegółami tego rodzaju propozycji warto wpisać do wyszukiwarki internetowej frazę – obstawianie meczy online za darmo. Wyniki, które nam się wyświetlą pozwolą na porównanie poszczególnych ofert i dobór tej najatrakcyjniejszej. Ciekawym rozwiązaniem jest także wprost nieryzykowana i całkowicie bezpieczna alternatywa w postaci darmowych typów. Ta możliwość występuje już w większości firm bukmacherskich i jest ona swoistym ukłonem dla osób początkujących. Polega ona na cyklicznych zestawieniach opiewających w darmowe typy najskuteczniejszych typerów z całego świata. Tego rodzaju plansza może być również pomocna dla osób zaawansowanych, które stoją na granicy dylematu.

Podsumowanie oraz wnioski.

Obstawianie zakładów bukmacherskich w Internecie niesie ze sobą znacznie więcej zalet niż korzystanie ze stacjonarnych punktów. Żeby być skutecznym w typowaniu niezbędne jest doświadczenia oraz wiedza. Liczy się ponadto umiejętność chłodnej kalkulacji. Internet daje obecnie mnóstwo możliwości graczom z całego świata. Upraszczanie form obstawiania oraz liczne rabaty i bonusy sprawiają, że coraz większa liczba osób obstawiających przechodzi do sieci. Są to w większości przypadków osoby młode. Sieć daje także możliwość zgromadzenia podstawowych informacji, które mają istotne znaczenie w kryteriach jakimi należy się kierować podczas obstawiania. Warto pamiętać o legalności danych zakładów – pomimo nowelizacji ustawy Internet wciąż nie posiada granic, dlatego należy szczegółowo analizować przede wszystkim zagraniczne oferty bukmacherskie. Pozostaje mieć nadzieję, że wygrane będą wysokie, a kursy korzystne. Racjonalne wybory mają w przypadku obstawiania zakładów bukmacherskich znaczenie kluczowe.

pozanj innych bukmacherów