);
Promocje bukmacherskie – jakie są najlepsze i które wybierać ?
Zgodnie z tytułem tekstu skupimy się na promocjach bukmacherskich. Można powiedzieć, że promocje bukmacherskie to zjawisko, które spotykane jest bardzo często i to w różnej postaci (wszystko zależy od pomysłu, jaki ma firma). Jeżeli chodzi o kierunek promocji, również wszystko zależy od intencji działalności. Niemniej przyjmijmy założenie, według którego większość promocji skierowana jest do nowych

Zgodnie z tytułem tekstu skupimy się na promocjach bukmacherskich. Można powiedzieć, że promocje bukmacherskie to zjawisko, które spotykane jest bardzo często i to w różnej postaci (wszystko zależy od pomysłu, jaki ma firma). Jeżeli chodzi o kierunek promocji, również wszystko zależy od intencji działalności. Niemniej przyjmijmy założenie, według którego większość promocji skierowana jest do nowych klientów. Nie ma co się dziwić. Z pewnością rośnie liczba osób, które przynajmniej raz w swoim życiu zdecydowały się na zakłady bukmacherskie. Niestety, trzeba też zaznaczyć, że są także przypadki, w których osoba staje się uzależniona od hazardu (ale nie będziemy się na tym skupiać, jest to temat na inny tekst).

Tak więc skoro wstęp za nami, czas przejść do sedna sprawy, którym są promocje u bukmacherów. Można rzec, że promocje u bukmacherów to temat, jaki trudno jest przedstawić. Ma to związek z tym, iż wiele zależy od pomysłów firm. Mając to na uwadze najlepiej zacząć od powtarzających się propozycji (naturalnie niekoniecznie wszędzie się powtarzające). Oto co bez wątpienia możemy zaliczyć do tego grona:

– bonus bez depozytu

– bonus od depozytu

– cashback

Jako że wszystko zostało już wymienione, zostają szczegóły. Tak, jak wskazuje kolejność, zaczniemy od bonusu bez depozytu. Bonus bez depozytu to rozwiązanie, podczas którego wymaga się od nas wyłącznie jednej rzeczy i ta jedna rzecz to dokonanie rejestracji na stronie działalności. Warto również podkreślić, iż nie ma co się spodziewać, iż ten bonus bez depozytu będzie ogromny.

Co do bonusu od depozytu, mamy jedną różnicę w porównaniu z bonusem bez depozytu. Różnica ta polega na wpłaceniu pieniędzy (jak sama nazwa bonusu zresztą wskazuje).Pamiętajmy też, że poza wpłaceniem pieniędzy na będzie też jakiś warunek (obrót depozytem). Kiedy postawiony warunek zostanie spełniony, zgodnie z umową powinniśmy otrzymać bonus (najprawdopodobniej będzie to bonus równowartości 50 lub 100% depozytu, z tym że zapewne bukmacher ustali maksymalny bonus, jaki można otrzymać).

Tak został nam cashback. Z pewnością znajdzie się wśród Was wiele osób, dla których taka nazwa zupełnie nic nie mówi. Zaraz jednak wszystko stanie się jak najbardziej jasne. Mówiąc wprost — cashback jest swego rodzaju bezpieczeństwem podczas zawierania zakładu. W razie przegranej stawka jest zwracana. Dodatkowo są jeszcze dwie kwestie — stawka wraca na konto bonusowe, powrót nie zawsze musi dotyczyć całej kwoty (w regulaminie promocji powinien być punkt odnoszący się do tego, że wygrana zwracana jest, do dajmy na to 100 zł).

Czego możemy spodziewać się po ofertach poszczególnych firm (bonusy)?

W poprzedniej części powiedzieliśmy sobie, że kwestia bonusu może być różnie rozpatrywana w przypadku poszczególnych działalności. Niemniej porozmawiamy sobie teraz o tym. W końcu niewykluczone, iż są tacy, którzy zastanawiali się nad promocjami bez depozytu. Przykładowo, jak często promocje bez depozytu są możliwe? Jakby tak się nad tym tematem zastanowić, warto zwrócić uwagę na konkursy, jakie organizują firmy. Takie konkursy zdarzają się częściej lub rzadziej wszystko zależy od podejścia. Naturalnie, nie ma też co ukrywać, że aby wygrać w konkursie, konieczne jest szczęście, a szczęście albo jest, albo nie jest. Na pewno to jednak trochę kontrowersyjny przykład, więc przejdźmy teraz do promocji okolicznościowych.

Promocje okolicznościowe, jak sama nazwa wskazuje, przydarzają się okolicznościowo. Warto również pamiętać, iż prawdopodobieństwo przyznania bonusu bez depozytu nie jest największe. Co do konkretów, najlepiej będzie, jeśli zdecydujecie się na samodzielne przeglądanie poszczególnych ofert (w ten sposób wybierzecie to, co najbardziej odzwierciedla Wasze oczekiwania). Skoro już jesteśmy przy przeglądaniu poszczególnych ofert, warto powiedzieć na temat tego, u jakich bukmacherów można zawierać zakłady. Oto lista:

– STS

– Fortuna

– Milenium

– Totolotek

– forBET

– ETOTO

– LvBet

– Superbet

Przy ostatnim bukmacherze na tej liście, czyli Superbet konieczna jest pewna adnotacja. Chodzi o możliwość zawierania zakładów, a dokładniej rzecz ujmując to, iż zakłady mogą być zawierane tylko w punktach. Można też od razu dodać, że wspomniany bukmacher (mowa o rumuńskim bukmacherze) pokazuje, że uzyskanie polskiej licencji nie jest zadaniem z gatunku nierealnych, wystarczą tylko chęci.

Gdyby interesowała Państwa oferta tego bukmachera albo punkty, w których możliwe jest zawieranie zakładów, wystarczy zapoznać się ze stroną https://www.super-bet.pl/ (to, że nie ma jeszcze możliwości zawieranie zakładów, nie jest równoznaczne z tym, iż strona nie funkcjonuje). Gdybyście byli zainteresowani tym, czy wspomniana wyżej lista może zostać poszerzona, taka sytuacja jest jak najbardziej realna. Niemniej na ten moment jest to swego rodzaju zgadywanka. Trudno przewidzieć, jak wiele firm uzyska pozwolenie na oferowanie zakładów bukmacherskich.

Jako że w tym momencie skupiamy się na pozwoleniu dotyczącym oferowania zakładów bukmacherskich, warto odnieść się do tego, iż gra u nielegalnych firm jest niezgodna z prawem. Być może wszyscy o tym doskonale wiecie, ale o pewnych sprawach warto przypominać i bez wątpienia to jest właśnie taka sprawa. W największym skrócie najlepiej będzie powiedzieć o artykule 107 kodeksu karnego skarbowego. Artykuł ten jest nawiązaniem do tego, iż za uczestnictwo w nielegalnych zakładach wzajemnych na terenie naszego kraju podlega karze grzywny, której maksymalna wysokość może wynieść nawet 120 stawek dziennych. Na pewno zastanawiacie się teraz, ile to jest te 120 stawek dziennych? Obecnie należy przez to rozumieć 70*120 zł, co daje 8400 zł. Kwestię konsekwencji dla Państwa już sobie zostawimy.

Promocje i kilka słów o podatku

W kolejnej części tekstu tak, jak na początku było zapowiadane, w dalszym ciągu tematem będą promocje bukmacherskie. Zaczniemy może od odniesienia się do listy legalnych bukmacherów. Jak wiecie, nie można wykluczyć sytuacji, że ta lista będzie dłuższa. Jeśli tak się stanie to z perspektywy klientów, jakiekolwiek powody do narzekań z pewnością zostaną znacząco ograniczone. O czym byśmy nie rozmawiali, konkurencja to zawsze pozytywne zjawisko z perspektywy klienta.

Zresztą, jeżeli czytaliście dokładnie tekst to macie świadomość, że bukmacherzy promocje to szeroki temat (ale z drugiej strony zawsze może być lepiej, prawda?). Swoją drogą, promocje bukmacherskie to również temat, przy którym należy uważać. Nie wolno wykluczyć sytuacji, w których promocja reklamowana jest w taki sposób, aby nie powiedzieć na temat tego, co najważniejsze (albo przynajmniej ważne). To nie oskarżenie w stronę firm, tylko przedstawienie realiów. Bardzo dobrym przykładem jest przedstawiany wcześniej cashback. Dla przypomnienia — Cashback to swego rodzaju bezpieczeństwo, gdyż w razie przegranej wygrana zwracana jest na konto bonusowe. Tymczasem nie zdziwcie się, kiedy usłyszycie o cashbacku jako o zakładzie, przy którym w wypadku błędu pieniądze powrócą na Twoje konto.

Jeżeli chodzi o inne przykłady, warto przejść do bonusu od depozytu. Dokładniej rzecz ujmując, chodzi o informację mówiącą o tym, iż taki bonus powinien mieć jakieś ograniczenie. Jak już wiecie, bonus będzie zależny od wpłaty oraz trzeba mieć na uwadze dwie kwestie — maksymalną wartość bonusu oraz to, że sama wpłata zapewne nie zagwarantuje bonusu (obrót depozytem). Zarówno jeden, jak i drugi warunek może zostać pominięty przy reklamowaniu bonusu.

Warto też podkreślić, żeby nie było nieporozumień — bez względu na firmę, szczegóły wszelkich promocji zawsze znajdą się w regulaminie, po prostu inaczej być nie może. Nie trzeba chyba jednak dodawać, że ludzie raczej nie mają w zwyczaju, aby punkt po punkcie przeglądać regulaminy. Żadna firma się do tego nie przyzna (naturalnie też nie wszystkie muszą wykorzystywać to), ale wielce prawdopodobne, iż są ludzie, którzy celowo próbują wykorzystać niechęć ludzi do regulaminów.

Dobrze też na koniec podkreślić, iż promocje bukmacherskie to nie tylko bonusy. Bukmacherzy promocje mogą być również szansą na większą wygraną. Przeanalizujmy sobie grę bez podatku. Dla kogoś, kto nigdy nie grał w zakładach bukmacherskich, może wydawać się to dziwne. Gra bez podatku w zakładach bukmacherskich? W jaki sposób jest to możliwe? Rozwiązanie tej sprawy jest bardzo proste, podatek znika tylko z perspektywy klienta, różnica polega na tym, że bukmacher płaci podatek zamiast klienta. Skoro już o podatku mowa, warto wiedzieć, o czym dokładnie mowa, w ten sposób uniknie się ewentualnych przykrych niespodzianek. W końcu może zdarzyć się tak, że będziemy musieli zapłacić podatek dwa razy.

Niemniej uogólniając nieco, dwukrotnie zapłacenie podatku jest okolicznością, jak najbardziej pozytywną, ale wszystko po kolei. Przede wszystkim trzeba mieć świadomość, że każda osoba zobowiązana jest płacić 12 proc. podatek i jest to podatek pobierany od stawki zakładu. Dla przykładu — jeśli stawiamy coś za 10 zł, można powiedzieć, iż tak naprawdę nie stawialiśmy za 10 zł tylko 8,80. Co do podatku numer dwa, jest to podatek dla wybranych. Mówiąc wprost — podatek ten związany jest z sytuacją, w której kwota jednorazowej wygranej przekracza 2280 zł. W takiej sytuacji kwota należnego podatku wynosi wówczas 10 proc. kwoty wygranej.

Podsumowanie oraz kilka słów o hazardzie

W ten sposób pokrótce odnieśliśmy się do wszystkiego, z czym wiążą się promocje bukmacherskie. Teraz reszta jest w Waszych rękach, jedynie mała uwaga, pamiętajcie, że hazard może uzależnić. W tekście wspomnieliśmy tylko o tym, gdyż temat był zupełnie inny, ale na koniec warto jeszcze raz przypomnieć o tym problemie. Wiele osób uważa, że problem dotyczy innych, nie mnie. W tym momencie pewnie tak jest, ale czy tak będzie dalej? Świat już widział różne sytuacje. Tak więc nie lekceważcie ryzyka uzależnienia się od hazardu i podczas gry narzućcie sobie limit. Nie trzeba chyba dodawać, że limity powinien być restrykcyjny. Przykład — powiedzmy, zakładamy, że maksymalnie możemy stracić w zakładach bukmacherskich 25 zł na tydzień. Kiedy taka strata ma miejsce, najzwyczajniej nie gramy przynajmniej do końca tygodnia (naturalnie limit może dotyczyć też choćby dnia).

pozanj innych bukmacherów