);
Sposoby na obstawianie u bukmachera
W historii ludzkości pojawiały się różne formy rozrywek, ale zakłady są jedną z najstarszych i ponadczasowych. Jak to się stało, że pomimo upływu czasu wciąż popularnością cieszy się to, co lubili nasi przodkowie sprzed wieków? Do głosu dochodzi nasz instynkt i natura – człowiek czuje potrzebę ryzyka. Wzrastający poziom adrenaliny jest jedną z głównych przyczyn

W historii ludzkości pojawiały się różne formy rozrywek, ale zakłady są jedną z najstarszych i ponadczasowych. Jak to się stało, że pomimo upływu czasu wciąż popularnością cieszy się to, co lubili nasi przodkowie sprzed wieków? Do głosu dochodzi nasz instynkt i natura – człowiek czuje potrzebę ryzyka. Wzrastający poziom adrenaliny jest jedną z głównych przyczyn odwiedzin zakładów bukmacherskich. Ale gramy po to, żeby wygrać, dlatego każdy zastanawia się jak ograć bukmachera?

Zakłady bukmacherskie są idealną propozycją dla osób, które chciałyby połączyć ekscytację jaka towarzyszy możliwości szybkiego zarobku i hazardu. To gra na emocjach, które mogą sięgać zenitu. Inwestując niewielką kwotę można poczuć się człowiekiem sukcesu. Niezależnie od tego, czy gracz gra po to, żeby wygrać, czy bierze udział w zakładach, bo traktuje to jako rozrywkę i oderwanie od spraw, życia codziennego, myśli o wygranej. Chcąc to osiągnąć odwiedzając zakłady bukmacherskie porady mogą okazać się nieocenione. Są gracze, dla których sukcesem jest to, że w skali miesiąca nie wychodzą na minus, niektórych satysfakcjonują wygrane rzędu kilkudziesięciu, czy kilkuset złotych. Ale są i tacy, którzy z obstawiania potrafią się utrzymać. Ich miesięczny dochód przekracza kilka tysięcy złotych. W czym tkwi sekret ich sukcesu?

Zakład, czyli co?

Główna idea zakładów polega na tym, że coś ryzykujemy, aby mieć czegoś więcej. Im większy kurs, tym większe ryzyko, ale też większa adrenalina i oczywiście wygrana. Wśród wielu różnych form zakładów, szczególnie prężnie działają zakłady sportowe. W krótkim czasie gracze mają dostęp do tysięcy wydarzeń, w których mogą obstawiać. Większą popularność zakładów bukmacherskich widać w krajach, gdzie tradycje hazardowe są długie. W zależności od kraju, inaczej wyglądają też regulacje prawne. Przykładowo 20 lat temu wstecz w Anglii obowiązywał zakaz przyjmowania zakładów w niedziele i wieczorem. Bukmacherzy w Polsce muszą posiadać licencję przyznaną przez Ministra Finansów. Gracze każdego kraju podchodząc do zakładów myślą nad tym jak ograć bukmachera i dlaczego są osoby, którym się to udaje, a większości nie. Zdarza się, że pomimo wieloletniego obstawiania, tylko się traci. Ale tak być nie musi.

Miejscem, w którym najczęściej składane są zakłady jest internet. Pozwala on na łatwy i szybki proces obstawiania, a do tego gotówka jest na koncie od razu po wygranej. Jeżeli gracz zdecyduje się na rejestrację na stronie internetowej, może skorzystać z dodatkowych opcji oferowanych przez bukmacherów, w tym z ubezpieczenia zakładów.

Nie wygrywasz, bo… popełniasz błędy

Zanim zaczniesz zarabiać, powinieneś wiedzieć, jakich błędów się wystrzegać. Początkujący gracz testuje i zdobywa wiedzę, dlatego szereg przegranych nie będzie nikogo dziwił. Ale kiedy czas mija, a nadal na koncie są niemal same przegrane, trzeba prześledzić swoje dotychczasowe działania i zweryfikować, czy nie pojawiły się błędy, które skutecznie stoją na drodze do wygranej. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak ograć buka sprawdź, czy przypadkiem nie obstawiasz typów w ciemno ani po kursach, czy posiadasz jakiś system, czy twoje cele nie są zbyt wysokie wobec niewielkiej kwoty inwestycji i czy zakłady nie odbywają się pod wpływem emocji. Gracze, którzy wyeliminowali błędy wymienione powyżej poprawiają swoje statystyki wygranych nawet o kilkaset procent. Osoby, które mogą pochwalić się dużymi wygranymi, ale stanowią zaledwie garstkę grających. A co z resztą? Przeszło 90% popełnia błędy. Dochodzi jeszcze jedna kwestia. Pozornie wydawałoby się, że skoro ktoś wygrywa, to jest na plusie. Niekoniecznie tak właśnie się dzieje. Nie należą do rzadkości sytuacje, w których pomimo częstych wygranych bilans zysków i strat jest na niekorzyść grającego. Przy bliższej analizie okazuje się, że wynika to z obstawiania na pojedyncze wydarzenia, które przez bardzo wyraźnego faworyta mają niskie kursy.

Bądź jak analityk giełdowy!

Tych kilka procent osiągających zyski nie raz przez kilka lat obserwuje i analizuje to, jak funkcjonują bukmacherzy. Jeżeli masz zadatki na gracza giełdowego, tutaj także masz perspektywy, a na pewno szybciej rozgryziesz jak ograć bukmachera niż inni. Liczy się matematyka, rachunek prawdopodobieństwa, logiczne myślenie, spostrzegawczość i zdolność do analitycznego myślenia. W ten sposób możesz wyprzedzić działania bukmachera czasem o sekundy. Bukmacherzy to specjaliści. Mogą być wręcz szybciej poinformowani o tym, co dzieje się na boisku, czy stadionie, niż telewizja. Tu tkwi dodatkowe ryzyko, ale też dodatkowe możliwości. Nawet w trakcie rozgrywki kurs się zmienia, a doświadczony gracz potrafi równie szybko reagować.

Osoby, które raczej stronią od nauk ścisłych mogą nie mieć zadatków na dobrych graczy. Możesz liczyć na łut szczęścia, ale to podejście sprawi, że wejdziesz w szeregi tych 90%, którzy przegrywają. Zakłady bukmacherskie to nie tylko obstawianie wydarzeń sportowych. To gra na liczbach, a przeliczanie, co się opłaca, a co nie, jest niezbędne.

Co z kursami?

Patrząc na wielość wydarzeń, które można obstawiać, od razu rzuca się w oczy to, że między stawkami panuje duża rozbieżność. Wspomniana umiejętność analizowania i przeliczania pomoże zrozumieć, na jakiej zasadzie są ustalane kursy, a wtedy już o krok od tego, by wiedzieć jak ograć buka. Kursy najczęściej są obrazem tego, co chcą obstawiać gracze niż tego, co rzeczywiście może się zdarzyć. Bukmacher ustala taki kurs, by zachęcić graczy, pokazać, że ryzyko przegranej jest niewielkie, natomiast duża szansa na wygraną. Co oznacza to dla gracza? Że wybiera kursy poniżej progu opłacalności, a dla bukmachera? Że konkretnie zarabia na prowizji. Marża to tylko i aż zarobek bukmachera. Wystawiony kurs może mieć prowizję kilka, kilkanaście, czy kilkadziesiąt procent. Jest to powód, dla którego już na wstępie obstawiający są na straconej pozycji. Z tego względu tak istotne jest znalezienie dobrej wyceny, aby zdążyć przed zmianą kursu. Przydatne w tym będą internetowe porównywarki kursów. Przed podjęciem decyzji o zakładzie, sprawdza się jak prezentują się kursy i wybrać ten najbardziej korzystny. Ponieważ na tym rynku panuje bardzo duża konkurencyjność, gracz może trafić na prawdziwe perełki. To, co jest ważne w przypadku naszego kraju to to, że odliczany jest nie tylko procent dla bukmachera, ale także podatek 12%. Przekłada się to na to, że stawka i wygrana będą mniejsze.

Dla fanów piłkarskich wrażeń

Najczęściej przedmiotem zainteresowania są mecze piłkarskie. Zastanawiając się nad tym jak obstawiać mecze żeby wygrać trzeba poznać nie tylko sport i być na bieżąco z wydarzeniami sportowymi, ale także bacznie obserwować zachowania bukmacherów. Wytrawni gracze, którzy każdego miesiąca osiągają wysokie wygrane, odradzają koncentrowanie się na meczach nagłaśnianych. Poza tym osoba, która dopiero rozpoczyna obstawianie, niekoniecznie orientuje się w kursach i ich opłacalności. Ci, którzy siedzą w tym nieco głębiej, potrafią dostrzec, kiedy oferowany przez bukmachera poziom jest nieopłacalny. Jak ograć bukmachera? Nie brać udziału w zakładach, których kursy schodzą poniżej 1,7. Właśnie to może mieć miejsce w przypadku medialnych meczy. Poza tym na początku obstawiać trzeba pojedyncze mecze, a nie kilka na jednym kuponie.

Bukmacherzy najszybciej reagują na wydarzenia rozgrywające się na boisku. Liczy się każda minuta meczu. Zastanawiając się nad tym jakie mecze obstawiać, warto prześledzić skład, jaki ma wystąpić w danym spotkaniu, czy ustawienie zawodników. Przydatne mogą być fora internetowe, na których wypowiadają się fani poszczególnych drużyn. Niejednokrotnie dochodowe okazuje się śledzenie tego, co dzieje się w sporcie zagranicznym. Poza meczami piłkarskimi, wiele zakładów dotyczy tenisa, koszykówki, siatkówki oraz boksu.

Co z miłością do klubu?

Udział w zakładach biorą najczęściej udział wielbiciele sportu. Jeżeli chcą kibicować swojej drużynie i sztywno trzymać się tego, by obstawiać jej zwycięstwo, nie dojdą daleko. Aby mieć szansę na wygranie pieniędzy, trzeba otworzyć swój umysł i spojrzeć na drużyny, które są mało znane, mało lubiane. Szczególnie korzystne może się okazać to, że w ostatnim czasie ich wyniki nie wyglądają imponująco. Value na spotkania z ich udziału jest wyjątkowo korzystne. Sprytny gracz nie będzie koncentrował się na najważniejszych meczach ligowych. Sęk w tym, by wybrać coś, co kryje w sobie potencjał, jest mało obstawiane, a przez to kurs wysoki. Czymś, co właśnie takie jest, mogą być mecze ligi amerykańskiej.

Czy istnieje system?

Pracując nad tym jak ograć bukmachera wielokrotnie spotkasz się z określeniem systemu. Mówią o tym doświadczeni gracze, którzy poprzez swoją wiedzę i obserwacje tworzą swoje strategie. Ponieważ jest to ich zarobek, niewielu z nich będzie się chciało tym podzielić. Przeglądając fora internetowe również można się na to natknąć. Pojawiają się też oferty dotyczące tego, że można wykupić dostęp do systemu, za pieniądze skorzystać z czyjegoś doświadczenia. Niestety często, choć nie zawsze, gracz ma do czynienia z naciągaczami. Najpewniejszą i najskuteczniejszą metodą jest opracowanie własnej strategii, ale tu wracamy do tego, co było wcześniej – matematyka, liczby i analizy.

Bilans zysków i strat

Aby mieć pogląd na to, jak prezentują się finanse inwestowane w zakłady bukmacherskie, trzeba systematycznie prowadzić statystyki. Nawet, kiedy są one traktowane przede wszystkim jako zabawa, a kwoty są niewielkie, warto zweryfikować stosunek wygranych do przegranych. Z jednej strony gracz będzie mógł ocenić, ile stracić i ile zyskał. Z drugiej będzie mógł prześledzić, jaki rodzaj zakładów wiąże się dla niego z wygranymi. Prowadząc taki bilans nie tylko łatwiej można rozgryźć jak ograć buka, ale też kontrolować własne zachowania przed wpędzeniem się w kłopoty, w tym w szpony hazardu. Zarządzenie bankrollem pomaga na amortyzację przegranych. Chociaż większość osób traktuje zakłady bukmacherskie jako pełną emocji rozrywkę, w której czasem można wygrać pieniądze, są tacy, którzy za wszelką cenę chcą wygrać i to pomimo ciągłych przegranych i braku strategii. Rozsądne zarządzanie bilansem i bankrollem uchroni przed wydawaniem ogromnych pieniędzy, które się nie zwracają.

pozanj innych bukmacherów