);
Obstawianie najważniejszych lig
Zdaniem doświadczonych graczy, typowanie najważniejszych lig bywa ryzykowne, szczególnie gdy mówimy o klasowych pojedynkach. Meczom na szczycie zawsze towarzyszą duże emocje, a w związku tym, losowość zdarzeń w takich spotkaniach jest większa. Jednak czy typy ekstraklasa mogą być optymalnym sposobem na regularne zyski z bukmacherki? Typy Ekstraklasa – czy warto typować polską ligę? Nawet najwierniejsi

Zdaniem doświadczonych graczy, typowanie najważniejszych lig bywa ryzykowne, szczególnie gdy mówimy o klasowych pojedynkach. Meczom na szczycie zawsze towarzyszą duże emocje, a w związku tym, losowość zdarzeń w takich spotkaniach jest większa. Jednak czy typy ekstraklasa mogą być optymalnym sposobem na regularne zyski z bukmacherki?

Typy Ekstraklasa – czy warto typować polską ligę?

Nawet najwierniejsi kibice polskiej Ekstraklasy zdają sobie sprawę, że nasze rodzime rozgrywki odbiegają nieco poziomem od najpopularniejszych lig w Europie. Jednak czy taki czynnik ma wpływ na typowanie meczów polskiej ligi? Jak się okazuje, owszem, typy Ekstraklasa zepsuły już niejeden kupon akumulacyjny. Taka sytuacja boli oczywiście najbardziej w sytuacji, gdy wszystkie pozostałe wydarzenia zakończyły się sukcesem. Dlaczego nasza piłka bywa tak nieprzewidywalna?

Doświadczeni typerzy szybko powiedzą: Wszystko zależy od sezonu. I trudno się z tym nie zgodzić. Bywają bowiem sezony, w których liga jest niezwykle wyrównana i to samego końca kilka zespołów walczy o mistrzostwo. Bywają również sezony, w których tylko kilka zespołów wiedzie prym, a reszta drużyn jest jedynie tłem. Niestety, niezależnie od sezonu, niemal w każdej z kolejek dochodzi do sporych niespodzianek. Częstym problemem są również kontrowersje związane z sędziowaniem.

Typy Ekstraklasa – plusy obstawiania:

 • łatwy dostęp do obszernych baz ze statystykami, a także do najnowszych doniesień medialnych dotyczących polskich klubów.

 • możliwość konsultowania się z wieloma typerami, którzy często w swoich kuponach obstawiają typy na polską ligę.

 • bardzo przyzwoite wyniki można uzyskać na typowaniu liczby goli w zakładach under / over. Sprawdzają się również zakłady na liczbę rzutów rożnych.

 • przyzwoita statystyka remisów, która sprawia, że typy Ekstraklasa mogą się okazać bardzo pomocne w przypadku progresji remisowej.

Typy Ekstraklasa – minusy obstawiania:

 • bardzo duża liczba niespodzianek w każdej kolejce.

 • forma faworytów często jest niestabilna i nie pozwala na jednoznaczne określenie, czy dana drużyna rzeczywiście jest realnym faworytem.

 • częste kontrowersje związane z poziomem sędziowania. Tutaj warto dodać, że w Ekstraklasie od niedawna funkcjonuje system powtórek VAR, który w wielu sytuacjach pozwala na unikanie poważniejszych pomyłek.

 • ogromne znaczenie czynników pozasportowych takich jak: nastawienie obu klubów wobec siebie, zachowanie kibiców w trakcie meczu.

Typy na Ligę Mistrzów – obstawianie Champions League

Champions League to oczywiście najważniejsze wydarzenie piłkarskie w europejskiej piłce klubowej. Najsilniejsze zespoły walczą o upragnione trofeum i prestiż na Starym Kontynencie. Jak się okazuje, obstawianie Champions League może mieć zarówno dużo plusów, jak również spore minusy. Kluczową rolę odgrywają tu zespoły oraz faza turnieju. Niemniej jednak, według oficjalnych statystyk bukmacherskich, Typy na Ligę Mistrzów to jedna z najczęstszych form zakładów sportowych.

Warto zwrócić uwagę na pewną zależność. Otóż typy na Ligę Mistrzów często przyciągają graczy rekreacyjnych, którzy pragną wykorzystać ciekawe widowisko do zarobienia dodatkowych pieniędzy. Jak się okazuje, wielu profesjonalnych graczy unika tych rozgrywek. Typowanie najważniejszych lig w Europie wymaga bowiem dużego doświadczenia. Dodatkowo, im dalsza faza turnieju, tym większe prawdopodobieństwo nastąpienia nieoczekiwanych zdarzeń i porażek faworytów.

Typy na Ligę Mistrzów – najważniejsze rady:

 • Gracze nastawieni na zysk powinni unikać spotkań hitowych, w których mierzy się dwóch odwiecznych rywali, np. Real Madryt oraz FC Barcelona. W takich pojedynkach jest mnóstwo emocji, a ryzyko czerwonej kartki czy rzutu karnego sprawia, że oszacowanie obiektywnego prawdopodobieństwa dla zwycięstwa jednej ze stron jest praktycznie niemożliwe

 • W fazie grupowej należy bardzo uważać na obstawianie przedostatniej i ostatniej kolejki spotkań. Niektóre zespoły zagwarantowały sobie awans do kolejnej rundy i bardziej zależy im na udanych występach w lidze krajowej. W meczu Ligi Mistrzów o niewielką stawkę zagrają natomiast rezerwowi zawodnicy. W takich meczach może dochodzić do wielu nieoczekiwanych rozstrzygnięć. Np. w sezonie 2017/2018 Manchester City przegrał z Szachtarem Donieck. Dla Citizens była to pierwsza porażka w sezonie! Tyle tylko, że zespół Pepa Guardioli miał już zagwarantowany awans, natomiast Szachtar był znacznie bardziej zmotywowany z racji walki o drugie miejsce w grupie.

 • Analogicznie do powyższego przykładu: W dalszej fazie grupowej, teoretycznie słabsze zespoły mogą pokonać silniejszego rywala, który ma już pewny awans. Drużyny z dalszych miejsc wciąż walczą o premiowane awansem miejsce drugie oraz o pozycję trzecią, która procentuje awansem do fazy pucharowej Ligi Europy.

 • Im późniejsza faza rozgrywek, tym Typy na Ligę Mistrzów są mniej obiektywne. Dochodzi coraz większa stawka, większe emocje oraz presja. W takich meczach nieoczekiwane zdarzenia są czymś powszechnym. Dlatego też, obstawianie finału Ligi Mistrzów w celu zarobkowym mija się praktycznie z celem. Niezależnie od tego jakie zespoły mierzą się w takim meczu, szanse niemal zawsze rozkładają się 50/50. Przykładem z naszego podwórka jest mecz: Legii Warszawa – Lecha Poznań. Typy Ekstraklasa na ten mecz nigdy nie wezmą pod uwagę specyficznych czynników oraz losowości tego spotkania. Obie drużyny mają niemal równie szanse na zwycięstwo, niezależnie od formy i ostatnich wyników.

 • Typy na Ligę Mistrzów mają ogromny potencjał szczególnie w przypadku rewanżów w fazie pucharowej. Załóżmy, że w pierwszym meczu jeden z zespołów wygrał bardzo wysoko. Bardzo prawdopodobne, że w drugim meczu drużyna ta skupi się na obronie wyniku, ponieważ nawet niewielka porażka nie zmieni już losów awansu. To świetna okazja aby postawić na potencjalnie słabszy zespół, który ma większą motywację by z dobrej strony pokazać się w elitarnych rozrywkach.

Typy na Ligę Europy – ryzyko w postaci wyrachowania

Typowanie najważniejszych lig zawsze wiąże się z nieco większym ryzykiem. Zdaniem ekspertów, w świecie futbolu można trafić na bardzo egzotyczne ligi, w których do niespodzianek dochodzi niezwykle rzadko. Typy na Ligę Europy nie są tak popularne jak typy na Ligę Mistrzów, jednak wciąż cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Między tymi rozgrywkami istnieje jednak bardzo istotna różnica, o której gracze powinni pamiętać!

Różnicą między Ligą Mistrzów, a Ligą Europy jest prestiż.

Dla zespołów z absolutnego topu, Liga Europy nie jest istotnym trofeum. Na Wyspach Brytyjskich rozgrywki te zwykło się nazywać Pucharem Pocieszenia. A zatem, w przypadku najsilniejszych zespołów występujących w Lidze Europy, istnieje ryzyko zlekceważenia tych rozgrywek. Niejednokrotnie możemy być świadkami meczów, w których silny klub wystąpi w rezerwowym składzie. Powód? Dla najlepszych drużyn w Europie, sukces w lidze krajowej jest znacznie istotniejszy niż sukces w Lidze Europy. Stąd wyrachowana chęć subtelnego odpadnięcia z tych rozgrywek.

Sytuacja przedstawia się nieco inaczej w przypadku przyzwoitych zespołów, które nie walczą o czołowe lokaty w swoim kraju. Ten sam aspekt jest istotny w przypadku potęg rozgrywających słaby sezon w lidze krajowej. Otóż, zwycięstwo Ligi Europy daje bezpośredni awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. A zatem zespoły nie mające szans na wywalczenie tego awansu w lidze krajowej, będą zmotywowane do lepszych występów w europejskim pucharze. Dlatego tez, powinniśmy sprawdzać typy na Ligę Europy właśnie pod kątem zaangażowania obu drużyn. Czy rzeczywiście mają one o co walczyć w tych rozgrywkach?

Typowanie najważniejszych lig w Europie – liga angielska typy

Zdaniem miłośników Premier League, liga angielska jest najsilniejszą ligą na całym świecie. Patrząc na liczbę najsilniejszych zespołów walczących o czołowe lokaty, niechybnie jest to prawda. Jednak patrząc na sukcesy w europejskich pucharach, tutaj prym wiodą zespoły z ligi hiszpańskiej. Niemniej jednak, wielu graczy uważa, że liga angielska typy daje ogromne możliwości zysków właśnie ze względu na dużą liczbę silnych zespołów.

Liga angielska Typy – porady dla graczy:

 • Najsilniejsze zespoły Premier League rzeczywiście notują bardzo niewiele porażek. Do rzadkości nie należą jednak remisy. Warto pamiętać, że im bliżej końca sezonu, tym mniejsze prawdopodobieństwo niespodzianki. W decydujących momentach zespoły są bardziej zmotywowane i nie pozwalają sobie na chwilę dekoncentracji. Jeżeli interesuje nas typowanie najważniejszych lig w Europie, ta prawidłowość sprawdza się również w innych popularnych ligach: Serie A, Bundeslidze, La Lidze oraz lidze francuskiej. Jak na ironię, częstym wyjątkiem od tej reguły są typy ekstraklasa.

 • Unikajmy hitowych pojedynków ligowych z naciskiem na mecze derbowe. Liga angielska typy na te spotkania nie uwzględniają dużej losowości w takich meczach. Jak już wspominaliśmy, mecze derowe zawsze oznaczają wielkie emocje. Nie możemy więc wykluczyć takich sytuacji jak czerwone kartki czy rzuty karne.

 • W środkowej fazie rozgrywek Premier League zawsze warto uwzględniać zmęczenie. Najsilniejsze zespoły w Anglii momentami mogą mierzyć się nawet na czterech frontach: W lidze, w europejskich pucharach, w pucharze ligi oraz w pucharze kraju. Dlatego też, czasami, teoretycznie słabszy zespół ma szansę pokonać silny zespół zmęczony bardzo dużą liczbą spotkań w ostatnim czasie. Zawsze warto to uwzględniać w liga angielska typy.

Typy na Euro i Mistrzostwa Świata

Na zakończenie przechodzimy do świata futbolu reprezentacyjnego. Typy na Euro i Mistrzostwa Świata możemy ocenić krótko: Jeżeli zależy Ci na dobrej zabawie – obstawiaj. Jeżeli zależy Ci na zyskach – nie obstawiaj. Piłka reprezentacyjna jest niezwykle nieprzewidywalna! Szczególnie w dużych turniejach oraz meczach towarzyskich. W przypadku eliminacji do turnieju, niespodzianki zdarzają się nieco rzadziej, jednak wciąż są nieodzownym elementem rozgrywek. Szybki przykład: Rok 2017 – Włochy nie kwalifikują się na Mundial.

Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwa Świata zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. To prawdziwe święto dla fanów piłki nożnej. Stąd typy na euro są czymś całkowicie normalnym i powszechnym. Jednak charakterystyka piłki reprezentacyjnej uczy jednego – nie warto obstawiać takich wydarzeń jeżeli liczymy na zysk. Chyba że, ale to już tytułem żartu, obstawiasz mistrzostwo dla reprezentacji Niemiec. Zgodnie ze starym przysłowiem: Wszyscy grają, a na końcu i tak wygrywają Niemcy.

Typowanie najważniejszych lig może być bardzo opłacalne, jeżeli tylko unikamy popularnych błędów oraz wiemy na co zwrócić uwagę. O tyle obstawianie piłki reprezentacyjnej, nawet w przypadku doświadczonych typerów, często kończy się stratami.

pozanj innych bukmacherów